header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

1322 WYJAZDY POGOTOWIA RATUNKOWEGO

1322  razy Centrum Dyspozytorskie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wysyłało karetki podczas Świąt Bożego Narodzenia. Najwięcej wyjazdów zanotowaliśmy do pacjentów z problemami kardiologicznymi.

W tym roku od Wigilii od godz. 16 do godz. 7 rano dziś (27 grudnia) zanotowaliśmy 1322 wyjazdów. To więcej interwencji niż w latach ubiegłych i w zeszłym roku, kiedy dyspozytorzy w takim samym okresie wysłali karetki 1140 razy.

Przyczyny wezwań pozostały jednak zbliżone – podobnie, jak w latach poprzednich, w tym roku najczęściej wysyłaliśmy karetki do pacjentów z problemami kardiologicznymi. Na drugim miejscu były wezwania do ostrego bólu brzucha. Małopolskie ambulanse często też wyjeżdżały do zasłabnięć w miejscach publicznych, np. w kościołach.

W tym roku nie zanotowaliśmy zwiększonej liczby wypadków drogowych, nie było też poważnego zdarzenia z dużą liczbą poszkodowanych.

Krakowskie Centrum Dyspozytorskie obsługuje większą część województwa małopolskiego – Kraków oraz 12 powiatów zachodniej części województwa.

img_4871