header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

1420 WYJAZDÓW POGOTOWIA RATUNKOWEGO

sdr

1420 razy Centrum Dyspozytorskie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wysyłało karetki podczas Świąt Bożego Narodzenia. To duża liczba wyjazdów w porównaniu z latami ubiegłymi. Najwięcej wyjazdów zanotowaliśmy do pacjentów z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi, a także do urazów narciarskich.

Przyczyny wezwań pozostały jednak zbliżone – podobnie, jak w latach poprzednich, w tym roku najczęściej wysyłaliśmy karetki do pacjentów z problemami kardiologicznymi. Na drugim miejscu były wezwania do ostrego bólu brzucha.
W tym roku zanotowaliśmy dość dużo wyjazdów na stoki, do urazów narciarskich, szczególnie w drugi dzień Świąt. Krakowscy dyspozytorzy wspierali też akcje ratunkowe TOPR, których podczas tegorocznych Świąt było dość sporo.
Niestety, w tym roku mieliśmy problemy z pacjentami pod wpływem alkoholu, którzy zachowywali się agresywnie wobec zespołów ratownictwa medycznego.
Krakowskie Centrum Dyspozytorskie obsługuje większą część województwa małopolskiego – Kraków oraz 12 powiatów południowej i zachodniej części województwa.

sdr