header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

I MISTRZOSTWA MAŁYCH RATOWNIKÓW

Dorosła osoba na pewno podejmie się ratowania drugiego człowieka, jeśli już od dziecka wie, że należy to robić i wie, jak postępować. Dlatego Krakowskie Pogotowie Ratunkowe już od lat szkoli uczniów małopolskich szkół, a także przedszkoli, w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Chcemy uczyć najmłodszych, jak zachowywać się w przypadku zagrożenia, a przede wszystkim – promować ideę niepozostawania obojętnym i reagowania, gdy czyjeś życie lub zdrowie jest zagrożone.

Temu celowi służyć ma nasz nowy projekt, skierowany do uczniów szkół podstawowych z Krakowa i okolic: I MISTRZOSTWA MAŁYCH RATOWNIKÓW. Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich uczniów i nauczycieli!

Jest  to konkurs, w którym uczniowie klas szóstych i siódmych będą mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu pierwszej pomocy. Pierwszy etap stanowić będą eliminacje, które wyłonią maksymalnie 10 najlepszych trzyosobowych drużyn. W tym etapie zespoły mają przygotować trwający maksymalnie 5 minut film na temat: „Wypadki w szkole, parku i na boisku – udzielanie pierwszej pomocy”, który zostanie poddany ocenie Komisji Konkursowej.

Maksymalnie 10 najlepszych zespołów – autorów filmów zostanie zaproszonych do siedziby Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Łazarza 14, gdzie wezmą udział w I MISTRZOSTWACH MAŁYCH RATOWNIKÓW.

Zawody zorganizowane zostaną na wzór profesjonalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym i będą składały się z części teoretycznej oraz kilku zadań praktycznych, m.in. z wykorzystaniem manekinów szkoleniowych oraz AED.

Mistrzostwa odbędą się 6 czerwca 2018 r. i zostaną połączone z Dniem Otwartym w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, czyli w dniu, w którym 127 lat temu rozpoczęła działalność nasza jednostka. Wydarzenie wpisane zostanie także w kalendarium obchodów Święta Małopolski.

Aby spotkanie miało również charakter edukacyjny oraz bardziej widowiskowy, planujemy przygotowanie pokazu akcji ratunkowej prowadzonej przez profesjonalny zespół ratownictwa medycznego.

DLA KOGO: dla uczniów klas szóstych i siódmych szkół podstawowych z Krakowa i okolic.

JAK: w pierwszym etapie trzyosobowe zespoły uczniów mają przygotować film na temat: „Wypadki w szkole, parku i na boisku – udzielanie pierwszej pomocy”, który zostanie poddany ocenie Komisji Konkursowej. Maksymalnie 10 najlepszych zespołów – autorów filmów zostanie zaproszonych do siedziby Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Łazarza 14, gdzie wezmą udział w I Mistrzostwach Małych Ratowników.

Zawody zorganizowane zostaną na wzór profesjonalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym i będą składały się z części teoretycznej oraz kilku zadań praktycznych, m.in. z wykorzystaniem manekinów szkoleniowych oraz AED.

KIEDY: konkurs filmowy odbywa się w kwietniu-maju, mistrzostwa dla finalistów odbędą się 6 czerwca 2018 r. i zostaną połączone z Dniem Otwartym w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, czyli w dniu, w którym 127 lat temu rozpoczęła działalność nasza jednostka.

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo tutaj: http://kpr.med.pl/szkola-ratownictwa-medycznego/i-mistrzostwa-malych-ratownikow/