header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

PIERWSZE MIEJSCE W SANOKU!

bty

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz zwyciężył w kategorii profesjonalnych zespołów ratownictwa medycznego na IV Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym zorganizowanych w czwartek, 26 kwietnia, przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sanoku.

W zawodach udział wzięło 30 drużyn, które startowały w trzech kategoriach: profesjonalne zespoły ratownictwa medycznego, zespoły studentów oraz drużyny działające w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Profesjonaliści mieli do wykonania 7 zadań, wśród których znalazło się jedno zadanie masowe: wpadek komunikacyjny, w którym siedem osób zostało poszkodowanych, w tym dwie były ciężko ranne.

Zawodnicy musieli również udzielić pomocy mężczyźnie, który wpadł do studni i doznał tam zawału, kobiecie w hipoglikemii, która zasłabła, pozostawiając bez opieki niemowlę, a także mężczyźnie z urazem czaszkowo-mózgowym po upadku ze schodów.

Trudnym wyzwaniem było zadanie, w którym ratownicy pomagali mężczyźnie po upadku z quada. Akcja prowadzona była w bardzo trudnym terenie, a dodatkowo okazało się, że pierwotną przyczyną wypadku mężczyzny był wstrząs anafilaktyczny.

bty