header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

BUDŻET OBYWATELSKI – GŁOSUJEMY!

Do 5 października trwa głosowanie w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe gorąco zachęca do głosowania na projekty: „Mali Ratownicy” oraz „Karetka dla Krakowa”.

Mieszkańcy województwa mogą wybierać z puli 150 różnych zadań. Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać swój głos na dowolne zadanie ze swojego powiatu bądź subregionu. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

Swój głos można oddać przez internet lub wykorzystując papierową kartę do głosowania, którą można osobiście wrzucić do urny albo wysłać pocztą.

Zapraszamy i zachęcamy do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na projekty związane z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym. Projekty te będą służyły zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

Sprawdzony i świetnie działający projekt Mali ratownicy zakłada szkolenie małopolskich uczniów z zakresu pierwszej pomocy, umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętności wzywania pomocy. Szkolenie obejmuje również obsługę AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku na zadanie Mali Ratownicy mogą głosować mieszkańcy Krakowa (Nr zadania: KRK25).

Zachęcamy również do poparcia zadania Karetka dla Krakowa (KRK15). Dzięki zakupowi nowoczesnego ambulansu zdecydowanie zwiększy się komfort pacjentów i  pracy personelu medycznego. Po zakupie nowego ambulansu wymieniona zostanie karetka o największym przebiegu lub zużyciu technicznym.

Szczegółowe informacje:https://www.bo.malopolska.pl/