header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

BUDŻET OBYWATELSKI – GŁOSUJEMY!

Trwa głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 13 października mieszkańcy regionu mogą wybierać z puli aż 160 różnych zadań. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe gorąco zachęca do głosowania na projekty Mali Ratownicy, dzięki którym małopolscy uczniowie nauczą się udzielania pierwszej pomocy.

Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, może oddać swój głos na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

Swój głos można oddać przez internet lub wykorzystując papierową kartę do głosowania, którą można osobiście wrzucić do urny albo wysłać pocztą.

Zapraszamy i zachęcamy do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na projekty związane z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym. Projekty te będą służyły zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

Jesteśmy przekonani, że są one wartościowe i bardzo ważne dla mieszkańców i wiemy również, że są skuteczne, ponieważ realizujemy je z powodzeniem już od kilku lat właśnie w ramach budżetu obywatelskiego.

Sprawdzony i świetnie działający projekt Mali ratownicy zakłada szkolenie małopolskich uczniów z zakresu pierwszej pomocy, umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętności wzywania pomocy. Szkolenie obejmuje również obsługę AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

GŁOSUJCIE NA PROJEKTY:

KRK 05 (uczniowie z miasta Krakowa)

MZA 12 (uczniowie z powiatu olkuskiego)

POD 02 (uczniowie z powiatu myślenickiego)

SAD 08 (uczniowie z powiatu limanowskiego)

Jak głosować: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/w-poniedzialek-startuje-glosowanie-w-ii-edycji-bo-malopolska