header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

DZIĘKUJEMY SUPER DZIECIAKOM!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 111 im. Wojska Polskiego w Krakowie, którzy przyszli do nas uczyć się zasad pierwszej pomocy, przynieśli ze sobą fantastyczne prezenty. Każdy super dzieciak zostawił u nas super pluszaka! Zabawki będą pomagały naszym małym pacjentom w karetkach.

W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym cały czas trwają szkolenia w ramach projektu Mali Ratownicy, sfinansowanego z budżetu obywatelskiego Krakowa https://budzet.krakow.pl/. Uczniowie krakowskich szkół i przedszkoli uczą się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jak wezwać pomoc i jak udzielać pierwszej pomocy,

Zajęcia prowadzimy na miejscu – w szkołach, ale też zainteresowane klasy mogą odwiedzić naszą siedzibę przy ul. Łazarza w Krakowie. Wtedy mają okazję poznać pracę centralnej dyspozytorni, a także zajrzeć do wnętrza karetki.

Tym razem od naszych wspaniałych gości dostaliśmy wspaniałe prezenty. Bardzo dziękujemy! Staramy się, aby w każdym ambulansie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zawsze były pluszowe maskotki. Takie zabawki pomagają małym pacjentom opanować stres wiążący się zwykle z wypadkiem czy chorobą a członkom zespołów ułatwiają wykonywanie medycznych czynności ratunkowych.