header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

MALI RATOWNICY – JUŻ SĄ ZAJĘCIA

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe rozpoczęło realizację kolejnej edycji projektu Mali Ratownicy, który finansowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na nasz projekt, przeszkolimy teraz ponad 900 dzieci. Dziękujemy za Wasze głosy!

Program Mali Ratownicy to szkolenie dzieci z krakowskich szkół i przedszkoli z zakresu pierwszej pomocy, umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętności wzywania pomocy. Szkolenie obejmuje również obsługę AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W części praktycznej wykorzystujemy profesjonalne manekiny oraz ćwiczeniowe AED.

Szkolenia odbywają się w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, gdzie dzieci poznają zasady funkcjonowania centrum dyspozytorskiego, uczą się prawidłowej rozmowy z dyspozytorem, a także mogą zapoznać się z wyposażeniem nowoczesnych ambulansów. Zajęcia mogą też zostać zorganizowane w szkole lub przedszkolu.

Każdy uczestnik otrzymuje podręczną maseczkę do sztucznego oddychania, materiały edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy, a także certyfikat.

W tym roku, dzięki wsparciu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa edycji 2018, możemy przeszkolić 900 dzieci z aż 14 dzielnic – to tam, dzięki głosom mieszkańców, udało się zdobyć dofinansowanie naszego projektu.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w ciągu kilku minionych lat przeszkoliło już tysiące dzieci z krakowskich szkół i przedszkoli. Program Mali Ratownicy rozrasta się z roku na rok. W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego wystartował tylko w jednej dzielnicy. W kolejnych latach zdobył ogromną popularność i obejmuje coraz więcej dzielnic.

 
Font Resize