header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

MAMY W KARETKACH POLCIĘ!

Piękny i niespodziewany prezent otrzymaliśmy w piątek (21 grudnia) od Marty Malec-Lech, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Przywiozła nam pod choinkę Polcię – to maskotka przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. 100 takich pluszowych zabawek będzie teraz jeździło w naszych karetkach.

Cieszę się, że mogłam w ten sposób wspomóc małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego – mówiła Marta Malec-Lech, życząc równocześnie naszym zespołom jak najmniej wyjazdów podczas Świąt. Pluszowe zabawki to już od dawna ważny element wyposażenia naszych ambulansów. To wielka pomoc zarówno dla zestresowanego i cierpiącego pacjenta, jak i dla zespołu, któremu łatwiej wykonać różne, często nieprzyjemne dla dziecka, czynności. Maskotki zawsze przekazywane są dzieciakom na własność.

Pluszowa Polcia nie jest zwykłą zabawką i ma bardzo ciekawą historię. Powstała na bazie książki o małej gwiazdce, wydanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, napisanej przez Pawła Kozakiewicza z ilustracjami Anny Kaszuby-Dębskiej.

Dziękujemy za maskotki!