header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Miś od małego pacjenta

Pomoc drugiemu człowiekowi, ratowanie życia i zdrowia to nasza praca i nasza codzienność. Mimo tego, że przecież spełniamy przede wszystkim nasz obowiązek, niektórzy pacjenci wyrażają swoją wdzięczność za pomoc, jakiej im udzieliliśmy.

Zwykle otrzymujemy kilkadziesiąt listów z podziękowaniami rocznie i – tak, to prawda, każdy z nich wywołuje wzruszenie. Ale ten jeden zasługuje na szczególną uwagę. To nie tylko list. To paczka ze ślicznym pluszowym misiem. A w liście czytamy: „Jakiś czas temu mój syn korzystał z Państwa pomocy. W karetce dostał przytulankę, która bardzo dodała mu otuchy, ale nie chciał jej już potem oddać. Dlatego przesyłamy nowego misia, aby pocieszał innych małych pacjentów.”

Drogi Mały Pacjencie i Szanowna Mamo! Jest nam niezmiernie miło! Dziękujemy za pamięć i za ciepłe słowa.

W każdej karetce Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego dyżurują pluszaki, które starają się pocieszać naszych małych pacjentów. Pluszaki, po akcji ratunkowej, zawsze pozostają własnością dzieci. Zabawki otrzymujemy dzięki hojności naszych darczyńców, głównie sklepu Ikea w Krakowie, który od kilku już lat, corocznie organizuje zbiórkę zabawek.

903-20160524135046