header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

MISTRZOSTWA W BARTOSZYCACH

Zespoły Krakowskiego Pogotowia ratunkowego zajęły 5. i 10. miejsce podczas zakończonych właśnie XVI Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w Bartoszycach. Nasze zespoły zaproszone zostały również do zaprezentowania swoich prac podczas panelu wykładowego.

Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz zajęli miejsce 5., a zespół: Grzegorz Ścibior, Marek Grabowski i Wojciech Śniegula uplasował się na pozycji 10. W zawodach udział wzięło 20 zespołów, w tym dwie załogi z Ukrainy.

Drużyny musiały zmierzyć się 8 zadaniami, w tym jednym nocnym, podczas którego zespoły współpracowały ze Strażą Graniczną. Przez granicę przedzierali się ludzie, którzy przemycali narkotyki w woreczkach ukrytych w żołądkach. Woreczki pękły, co doprowadziło do poważnego zagrożenia życia i zdrowia u przemytników.

Podczas innych zadań zespoły udzielały pomocy dziewczynce, która spadła z konia i doznała urazu brzucha, a także strażakowi-nurkowi, który podczas akcji poszukiwania topielca źle się poczuł.

Zadanie teoretyczne organizatorzy przygotowali w nietypowy sposób, zamieniając ambulans w escape room. Żeby się z niego wydostać, należało ułożyć puzzle, którego fragmenty można było zdobyć rozwiązując różne medyczne zagadki.