header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

NA PODIUM W RZESZOWIE

Trzecie i jedenaste miejsce zajęły zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego za zakończonych w czwartek (21 czerwca) Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. W Rzeszowie rywalizowało 19 zespołów, w tym dwa z Ukrainy.

Zespół w składzie: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina oraz Kacper Woźniak zajął trzecią pozycję, natomiast załoga w składzie: Daniel Drążek, Karol Łyziński oraz Mateusz Putowski – miejsce 11.

Drużyny miały do wykonania 5 zadań, w tym jedno sprawnościowe. Podczas zadania nocnego zespoły pomagały mężczyźnie, u którego w wyniku zaostrzenia astmy doszło do zatrzymania krążenia. Kolejne zadania polegały na zaopiekowaniu się matką i noworodkiem po porodzie w miejscu publicznym oraz udzieleniu pomocy spadochroniarzowi, który spadł na płytę lotniska i doznał urazów mnogich.

Organizatorzy przygotowali również zadanie, podczas którego sprawdzana była umiejętność właściwego przeprowadzenia segregacji poszkodowanych oraz współpracy z innymi służbami, m.in. oddziałem antyterrorystycznym – była to symulacja strzelaniny w szkole.