header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

NOWY AMBULANS W KRZESZOWICACH

Nowoczesny wysokiej klasy ambulans otrzymało w poniedziałek, 30 stycznia, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Samochód będzie służyć stacji w Krzeszowicach.

Ambulans zakupiony został ze środków wojewody małopolskiego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Jest to bardzo nowoczesna karetka, spełniająca wszelkie wymagania techniczne i medyczne w Unii Europejskiej.

– Dzięki temu zakupowi będziemy mogli w naszej małej ojczyźnie czuć się bardzo bezpiecznie – podkreślał Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podczas uroczystości przekazania karetki. – W ostatnich miesiącach dzięki staraniom rządu, Małopolska została znacznie wzmocniona nowoczesnymi ambulansami i sprzętem.

– Krakowskie Pogotowie Ratunkowe to przede wszystkim wspaniali ludzie – wysoko wykwalifikowani profesjonaliści, którzy  zaliczają się do europejskiej czołówki – mówił Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego. – Ale jest to również jednostka dysponująca sprzętem wysokiej klasy – to dzięki zapobiegliwości lokalnych samorządów i samorządu województwa małopolskiego.

Józef Krzyworzeka, starosta krakowski, zaznaczył, że Krzeszowice to duża populacja, stosunkowo odległa od Krakowa, gdzie zlokalizowane są szpitale. – Ten ambulans to dla nas cenne zabezpieczenie – stwierdził. – Cieszę się, że to trudne i skomplikowane przedsięwzięcie, jakim był zakup tej karetki, udało się doprowadzić szczęśliwie do końca.

Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, podziękowała wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowane były w procedurę sfinansowania i sprowadzenia nowej karetki. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ten wspaniały samochód trafił właśnie do nas. Będzie dobrze służył mieszkańcom, ale też będzie z pewnością komfortowym miejscem pracy dla zespołów ratownictwa medycznego.

IMG_0229 IMG_0244 IMG_0270 IMG_0328

IMG_0346