header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Wyróżnienia i nagrody

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

Od roku 2010 utrzymujemy wysokie standardy jakości potwierdzone certyfikatem ISO 9001:2008. W roku 2015 uzyskaliśmy również Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem  Informacji.

Jesteśmy laureatami wielu nagród i wyróżnień, m.in.: nagrody ministra zdrowia im. Błogosławionego Gerarda, Miłosiernego Samarytanina, Lwa Biznesu, Rzetelni w ochronie zdrowia, Perły Medycyny. Posiadamy też certyfikat „Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości”.

Nagroda ministra zdrowia im. Błogosławionego Gerarda:

Sylwia Juszkiewicz w roku 2013

Anna Majka w roku 2018

Nasi pracownicy zostali dwukrotnie wyróżnieni w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin”:

Rafał Kot, Grzegorz Nowak i Mateusz Zieliński za rok 2012

Sylwia Juszkiewicz za rok 2013

Od wielu lat z sukcesami uczestniczymy w zawodach ratowniczych krajowych i międzynarodowych. Od roku 2001 w mistrzostwach brało udział ponad 50 naszych załóg, wiele razy zdobywając miejsce na podium.

Po raz pierwszy załoga Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego uczestniczyła w zawodach ratownictwa medycznego Rallye Rejviz w czeskim Jesieniku. 26 maja 2001 roku II miejsce zajęli: lek. med. Maciej Danilewicz, piel. Wiesława Bańdo, rat. med. Jacek Cygan i kierowca Sławomir Szeliga.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • II miejsce w VI Mistrzostwach Polski, które odbywały się w Olsztynie od 13 do 16 września 2007 roku zespołu w składzie: lek. med. Aleksander Zeliaś, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Jacek Drewnicki, rat. med. Robert Gąska
 • II miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Bytomiu od 13 do 14 czerwca 2008 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat.med. Adrian Strojny
 • VI miejsce w I Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Ukrainy, które odbyły się w Tarnopolu od 22 do 24 czerwca 2008 roku zespołu w składzie: lek. med. Aleksander Zeliaś, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Jacek Drewnicki, rat.med. Robert Gąska
 • I miejsce w IV Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Szczyrku od 22 do 25 stycznia 2009 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny.
 • II miejsce w Zawodach w Ratownictwie Medycznym i Drogowym na Ukrainie, które odbywały się we Lwowie od 9 do 13 czerwca 2009 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny, rat.med. Łukasz Kręglicki
 • I miejsce w III Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy, które odbyły się w Druskiennikach od 10 do 12 czerwca 2009 roku zespołu w składzie: piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Jacek Drewnicki, rat. med. Robert Gąska, rat. med. Wojciech Furman
 • III miejsce w I Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Mazowsza, które odbyły się w Serocku k/Warszawy od 17 do 19 czerwca 2009 roku zespołu w składzie: lek. med. Nina Bejm-Wilczyńska, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Robert Gąska, rat. med. Jacek Drewnicki
 • I miejsce w VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Lublinie od 3 do 6 września 2009 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny
 • III miejsce w V Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Szczyrku od 18 do 31 stycznia 2010 roku zespołu w składzie: rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny. Jednocześnie w tych mistrzostwach po raz pierwszy wystartowała żeńska załoga w składzie: lek. med. Nina Bejm-Wilczyńska, piel. Małgorzata Borchólska, która jednocześnie prowadziła karetkę oraz rat. med. Anna Zielińska i rat. med. Dagmara Kłusek
 • III miejsce w Rescue Trophy Extreme 2010, zawodach organizowanych przez Konsultanta Krajowego ds. medycyny ratunkowej prof. Juliusza Jakubaszko w trudnych, górskich warunkach Sudetów, które odbyły się od 2 do 6 stycznia 2010 roku, żeńskiej załogi w składzie: piel. Małgorzata Borchólska, będąca kierowcą ambulansu oraz rat. med. Anna Zielińska i rat. med. Dagmara Kłusek
 • V miejsce w IV otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się od 27 do 29 maja 2010 roku zespołu w składzie: lek. med. Magdalena Węgłowska-Jędryka, rat. med. Paweł Gajewski, rat. med. Tomasz Liszka
 • I miejsce za nocne zadanie zdarzenia masowego pt. „Nocny powrót” podczas II Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym Mazowsza , które odbyły się w okresie od 16 do 20 czerwca 2010 roku w Wieliszewie k/Warszawy żeńskiej załogi w składzie: lek. med. Nina Bejm-Wilczyńska, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Anna Zielińska
 • III miejsce w VIII Podlaskim Rajdzie w Białowieży który odbył się od 18 do 21 maja 2011 roku zespołu w składzie: rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny, rat. med. Piotr Kominek
 • II miejsce w III Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Ukrainy, które odbyły się w Kamieńcu Podolskim od 12 do 15 lipca 2011 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny, rat. med. Piotr Kominek
 • II miejsce na zawodach Rescue Trophy Extreme, luty 2012 Wrocław-Karpacz zajęli Małgorzata Borchólska i Tomasz Seweryn
 • Sylwia Juszkiewicz, Piotr Kominek, Tomasz Seweryn i Adrian Strojny zajęli II miejsce na IV Mistrzostwach Ukrainy w Ratownictwie Medycznym w marcu 2012 r.
 • Piotr Kominek, Adrian Stanisz, Maciej Szwałko, Mateusz Zgoda (ratownicy medyczni) zdobyli trzecie miejsce na 17. Międzynarodowych Zawodach Ratowniczych Rallye Rejviz, które odbyły się w dniach 23-25 maja 2013 r. w Czechach. Nasz zespół był najlepszy wśród drużyn europejskich.
 • Sylwia Juszkiewicz, Adrian Strojny oraz Tomasz Turcza zdobyli drugie miejsce na V Ukraińskich Krajowych Zawodach Ratownictwa Medycznego, które odbywały się w Kijowie w dniach 22-24 maja 2013 r.
 • Tomasz Turcza, Marek Siuta, Karol Łyziński zdobyli wicemistrzostwo Polski na XII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu w dniach 4-6 września 2013.
 • Karol Łyziński, Marek Siuta i Tomasz Turcza zdobyli I miejsce na Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym „Legnica-Polkowice 2014” w maju 2014 r.
 • Andrzej Burnagiel, Jacek Drewnicki oraz Wojciech Hajduk zajęli III miejsce na VI Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym w Chełmie w maju 2014.
 • Piotr Kominek, Adrian Stanisz, Maciej Szwałko, Mateusz Zgoda zdobyli drugie miejsce na 18. Międzynarodowych Zawodach Ratowniczych Rallye Rejviz 2014 w Czechach.
 • Sebastian Lewandowski, Maciej Szwałko i Mateusz Zgoda zajęli II miejsce na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w czerwcu 2014.
 • Adrian Stanisz, Maciej Szwałko i Mateusz Zgoda zdobyli wicemistrzostwo Polski na XIV Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Łodzi w 2015 r.
 • Piotr Kominek, Karol Łyziński i Adrian Strojny zajęli trzecie miejsce na XII Podlaskim Rajdzie Ratownictwa Medycznegow Serwach k. Augustowa w czerwcu 2015 r.
 • Rafał Butryn, Marek Brzostowicz i Kamil Miodek zdobyli drugie miejsce na I Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Tysowcu na Ukrainie zimą 2016 r.
 • Kamil Miodek, Marek Brzostowicz, Rafał Butryn zajęli II miejsce, a  załoga w składzie: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina, Tomasz Turcza  III miejsce  w klasyfikacji ogólnej  podczas II Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym na Ukrainie, które odbyły się w dniach 23 – 25.02.2017 roku.
 • Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęli  II miejsce podczas II Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku w dniu 20.04.2017 roku.
 • Mateusz Putowski, Daniel Drążek, Kamil Miodek zajęli VI miejsce podczas XV Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie w dniach 24-26.05.2017 roku. Załoga otrzymała również nagrodę Fair Play.
 • Mariusz Andrzejczak, Rafał Butryn, Tomasz Scelina, Tomasz Turcza  zajęli IV miejsce, za Kanadą, Węgrami i Austrią, a przed USA podczas Międzynarodowych Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Rallye Rayviz 2017 w Czechach w dniach 25 – 28.05.2017 roku. Zawody te uznawane są za nieformalne mistrzostwa świata, odbywają się w języku angielskim.
 • Marek Grabowski, Kantor Anna, Wojciech Śniegula zajęli V miejsce, a załoga Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęła  VII miejsce, ten zespół zajął także II miejsce w konkurencjach sprawnościowych, podczas VIII Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej  w Ratownictwie Medycznym – Chełm 2017 w dniach 31.05.- 02.06.2017 roku.
 • Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęli V miejsce i zdobyli Puchar Starosty Augustowskiego za zadanie „Rybka”, otrzymała również nagrodę Fair Play na XIII Podlaskim Rajdzie Ratownictwa Medycznego – Augustów 2017 w dniach 07 – 10.06.2017 roku.
 • Marek Grabowski, Grzegorz Ścibior, Wojciech Śniegula zajęli V miejsce na I Podkarpackich Regionalnych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Mielcu w dniach 21 – 23.06.2017 roku.
 • Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęli I miejsce w III Otwartych Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym we Lwowie w dniach 05 -09.09.2017 roku.
 • Marek Brzostowicz, Michał Gąska i Mateusz Putowski zwycięstwo na XIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 23-26 stycznia 2018 roku w Bielsku-Białej.
 • Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Tomasz Turcza – pierwsze miejsce w klasyfikacji międzynarodowej na III Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy, które odbyły się w Krzemieńcu od 22 do 24 lutego 2018 roku.
 • I miejsce na IV Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Sanoku  26 kwietnia 2018 r. zdobyli: Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz.
 • Wicemistrzostwo na X Otwartych Mistrzostwach Śląska 23-25 maja 2018 r. w Gliwicach dla zespołu: Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz.
 • Trzecie miejsce dla zespołu: Marek Grabowski, Dawid Mrowiec, Wojciech Śniegula na XIV Podlaskim Rajdzie Ratownictwa Medycznego 13- 16 czerwca 2018 r. w Białymstoku.
 • Trzecie miejsce na Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym 19-21 czerwca 2018 r. w Rzeszowie dla zespołu: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Kacper Woźniak.
 • MISTRZOSTWO POLSKI 2018 dla zespołu: Marek Grabowski, Dawid Mrowiec, Wojciech Śniegula na XVII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym 11-14 września 2018 r. w Olsztynie.
 • Jakub Grochowski, Krzysztof Palimonka, Grzegorz Wysocki dwa puchary za najlepiej wykonane zadania na XIV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Bielsku-Białej 29-31 stycznia 2019 r.
 • IV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Ukrainy 21-23 lutego 2019 r. w Krzemieńcu. I miejsce zajął zespół: Mariusz Andrzejczak, Kamil Miodek, Krzysztof Troczyński, drugie miejsce: Marek Grabowski, Mieszko Jaglarz, Paweł Łukasiewicz.
 • Bartłomiej Czyż, Mieszko Jaglarz i Tomasz Seweryn zajęli I miejsce na V Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sanoku 25 kwietnia 2019 r.
 • Trzecie miejsce na Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Świdnicy 8-10 maja 2019 r. zajął zespół w składzie: Michał Barczyk, Jakub Grochowski i Grzegorz Wysocki, a czwartą lokatę: Marek Brzostowicz, Mateusz Putowski i Krzysztof Troczyński.
 • Marek Grabowski, Wojciech Śniegula i Dawid Mrowiec – piąte miejsce oraz dwa puchary za zadania na XVII Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym Bartoszyce 2019 22-24 maja 2019 r.
 • Regionalne Małopolskie Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego Tarnów 2019, 17-19 czerwca 2019 r. Zespół w składzie: Bartłomiej Czyż, Mieszko Jaglarz i Tomasz Seweryn zajął trzecie miejsce, na 9. pozycji uplasował się zespół: Jakub Grochowski, Michał Czarniecki i Jakub Zapędowski.

wyroznienia

 

Font Resize