header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

PLUSZAKI OD STUDENTÓW MEDYCYNY

Bardzo miłą niespodziankę sprawili nam we wtorek (23 stycznia) studenci z warszawskiego oddziału Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Przekazali dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego część zabawek, które zbierane były przez nich dla chorych dzieci.

EMSA (European Medical Students’ Association), w ramach swojej akcji Best Buddy zbiera cyklicznie, dwa razy w roku, zabawki dla dzieci przebywających w szpitalach oraz dla podopiecznych hospicjów. Tym razem studenci postanowili część maskotek przekazać do Krakowa, a Krakowskie Pogotowie Ratunkowe okazało się instytucją, która najchętniej przyjęła dary.

Od kilku lat we wszystkich naszych ambulansach mamy przytulanki, które bardzo pomagają zespołom ratownictwa medycznego podczas kontaktów z dziećmi. Dla przestraszonych i cierpiących maluchów są wielkim wsparciem – mówi Marek Maślerz, wicedyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. – Pluszaki zostają z dziećmi już na stałe, więc zabawki zawsze są nam potrzebne i chętnie je przyjmujemy. Wszystkim ofiarodawcom jesteśmy  bardzo wdzięczni.

Około 90 zabawek, nowych i używanych, które przywiozła do nas współpracująca z EMSA Agata Robakowska wraz z kolegą Michałem, od razu trafiło do krakowskich ambulansów.