header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

PRZYTULANKI OD BANKU

Krakowski Oddział Banku Gospodarstwa Krajowego przekazał pluszowe przytulanki dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Zabawki zebrali pracownicy Banku.

To była inicjatywa naszych pracowników, którzy zmobilizowali się i w ciągu tygodnia przeprowadzili zbiórkę – mówi Stanisław Wolnik, dyrektor Oddziału w Krakowie. – Cieszy nas to, że możemy pomóc, chociażby takim skromnym gestem. Dzieci to pacjenci bardzo szczególni i zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebują dodatkowego wsparcia.

Pluszaki są w karetkach Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego bardzo ważnym elementem i wielką pomocą dla zespołów ratownictwa medycznego. W krakowskich ambulansach stały się już wyposażeniem obowiązkowym. Zawsze są po akcji przekazywane małym pacjentom na własność.

Bardzo doceniamy rolę, jaką pluszaki pełnią w ambulansach – podkreśla Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. –   Akcja ratunkowa to dla dziecka bardzo duży stres, a zwykle także ból i cierpienie. Miłe przytulanki pozwalają na złagodzenie niepokoju u dziecka, ono dzięki temu mniej cierpi, a zespołowi ratownictwa medycznego umożliwiają spokojne przeprowadzenie badania i wszystkich czynności medycznych.

Dziękujemy!

IMG_0659 IMG_0674 IMG_0675