header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

RALLYE REJVIZ 2018

Już po raz 22. rozegrano w Czechach prestiżowe międzynarodowe zawody w ratownictwie medycznym – Rallye Rejviz. W zakończonych właśnie zmaganiach nasze zespoły zajęły 5 i 6 pozycję wśród załóg z całego świata.

Organizowane już od ponad dwóch dekad czeskie zawody są dla zespołów ratownictwa medycznego jedną z niewielu okazji, aby zmierzyć się w środowisku międzynarodowym, a także poznać systemy ratownictwa medycznego funkcjonujące w różnych częściach Europy i świata. Załogi nie tylko rywalizują, ale też mogą wymienić się doświadczeniami czy chociażby porównać standard wyposażenia ambulansów i rozwiązania obowiązujące w różnych krajach.

Rallye Rejviz to mistrzostwa bardzo rozbudowane, można w nich startować w kilku kategoriach: studentów medycyny, lekarzy, dyspozytorów czy też paramedyków. W tej ostatniej kategorii udział wzięło 15 zespołów z całego świata, m.in. z Kanady, Wielkiej Brytanii, Cypru, Austrii czy Norwegii, a także nasze załogi.

Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina, Krzysztof Troczyński, Tomasz Turcza zajęli w klasyfikacji międzynarodowej miejsce 5, a zespół w składzie: Rafał Butryn, Michał Gąska, Kamil Marków, Mateusz Putowski zajął miejsce 6.