header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

RUSZYŁA ZBIÓRKA PLUSZAKÓW

Do 23 grudnia będzie trwała zbiórka pluszaków dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, organizowana w krakowskim sklepie IKEA. W tym roku część zabawek trafi też do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

W tym roku obchodzimy mały jubileusz tej akcji – do krakowskich karetek pluszaki trafią już po raz piąty. Do tej pory Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało już ponad 14 000 maskotek zebranych w IKEA Kraków. Zabawki są potrzebne cały czas, ponieważ zawsze pozostają z maluchami po zakończeniu leczenia.

– Te na pierwszy rzut oka niepozorne przytulanki stanowią dla nas ogromne wsparcie. Dzięki nim łatwiej jest nawiązać kontakt z zestresowanym maluchem i wykonać różne czynności medyczne, które muszą być przeprowadzone szybko i sprawnie. Cieszymy się, że tym razem część pluszaków trafi również do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Cudownie byłoby, gdyby pluszaki jeździły we wszystkich karetkach w Polsce – powiedziała Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. IKEA Kraków już zapowiedziała, że do zebranych maskotek dołoży kolejne 1 000 sztuk.