header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

ŚDM – EGZAMIN ZDANY NA SZÓSTKĘ

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało nowoczesny ambulans – jeden z dziesięciu, które zakupione zostały na potrzeby Światowych Dni Młodzieży. W niedzielę (13 listopada) przedstawiciele rządu przekazali ambulanse stacjom pogotowia oraz podziękowali służbom medycznym za pracę podczas ŚDM.
W spotkaniu, które odbyło się przed Tauron Areną, uczestniczyli m.in.: premier Beata Szydło, Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia, Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
– ŚDM były ważnym i wspaniałym wydarzeniem i warto przypominać chwile, kiedy połączyła nas wielka radość z tego, że mogliśmy przez te kilka dni gościć młodzież z całego świata – mówiła Beata Szydło, dziękując służbom medycznym za zaangażowanie w zabezpieczenie ŚDM.
– Trzeba powiedzieć: ten egzamin został zdany na szóstkę – podkreślił Konstanty Radziwiłł. – Naprawdę trudno znaleźć lukę w tej organizacji. To jest wielka zasługa wszystkich tych, którzy organizowali, zabezpieczali gotowość szpitali i wszystkich instytucji, które działają w obszarze ochrony zdrowia, a w jakimś szczególnym stopniu – tych, którzy pracują w Państwowym Ratownictwie Medycznym, dlatego dzisiaj za nami stoją karetki – pewien symbol Państwowego Ratownictwa Medycznego.

img_9992 img_9957 img_9932 img_9904-m img_9872 img_9858