header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

ŚWIĘTO MAŁOPOLSKI

I Mistrzostwa Małych Ratowników oraz Dzień Otwarty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odbędą się 6 czerwca w godz. 10-15 w ramach Święta Małopolski.

Święto Małopolski przypada na 10 czerwca, ale atrakcji i wydarzeń z nim związanych możemy spodziewać się przez cały miesiąc. Inaugurację zaplanowano na 2 czerwca w Skawinie.

Szczegółowe informacje i harmonogram można znaleźć tutaj: https://www.malopolska.pl/marka-malopolska/projekty-partnerskie/kultura/swieto-malopolski

W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym uczniowie małopolskich szkół wezmą udział w zawodach z zakresu pierwszej pomocy. Poza tym, zapraszamy, jak co roku, na Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentujemy najnowocześniejszy sprzęt służący ratowaniu życia, specjalistyczne ambulanse, a także elektroniczny system zarządzania karetkami w Małopolsce.

Wszyscy – zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Będzie to też okazja, aby poznać fascynującą historię pierwszego pogotowia ratunkowego w Polsce, które obchodzi właśnie 127. rocznicę powstania. Na zwiedzających czekać będą stare ambulanse – eksponaty z Muzeum Ratownictwa w Krakowie.