header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

SZKOLENIA NA MISTRZOSTWACH

W środę, 3 października prowadziliśmy pokazy i szkolenia pierwszej pomocy dla dzieci, które poznawały pracę służb przy okazji zorganizowanych w Krzeszowicach IX Mistrzostwach Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych.

W tym roku w mistrzostwach startowało 18 drużyn z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej,  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Służby Ochrony Państwa, Grupy Interwencyjnej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Kraków Airport oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Zawodnicy mieli do wykonania cztery zadania, które rozegrano w Klasztorze w Czernej, na zamku Tenczyn w Rudnie, przy stawie w Miękini oraz w Kopalni Dolomitu w Dubiu. Drużyny musiały pomóc rowerzyście poszkodowanemu w wypadku, pacjentowi w hipotermii, człowiekowi przygniecionemu przez kopalnianą ciężarówkę oraz osobie we wstrząsie anafilaktycznym po ukąszeniu przez owada.

Zawody wygrali kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.