header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

URODZONY W KARETCE

Pierwszy krzyk małego Aleksandra był najpiękniejszym dźwiękiem, jaki jeden z zespołów podstawowych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego usłyszał w środę, 28 czerwca w karetce stojącej przy ul. Saskiej w Krakowie.

Był też najpiękniejszy dla zdenerwowanej mamy, która Aleksandra urodziła w ciągu kilku minut po przeniesieniu jej z samochodu do karetki.

Rodzice chłopca jechali właśnie do szpitala, gdy zatrzymały ich korki, a akcja porodowa postępowała bardzo szybko. Zdecydowali więc o wezwaniu pogotowia ratunkowego. Zespół przetransportował pacjentkę do ambulansu, gdzie w ciągu dosłownie kilku minut na świat przyszedł zdrowy chłopiec. Mama i syn zostali następnie przewiezieni do szpitala.

– Dziękujemy za pomoc, profesjonalizm i okazaną życzliwość w tym wyjątkowym dla nas momencie. Dzięki Państwa pomocy cieszymy się zdrowym pięknym synem – napisał do nas szczęśliwy tata.

Wszystkie karetki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego wyposażone są w pakiety porodowe, czyli zestaw sprzętu i środków higienicznych niezbędny do porodu i do podstawowej opieki nad noworodkiem. Członkowie zespołów ratownictwa medycznego są do tego przygotowani, niemniej jednak sytuacje, w których poród w karetce czy w domu odbiera zespół, są stosunkowo rzadkie – w rejonie działania Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdarza się to najwyżej kilka razy w ciągu roku.

Gratulujemy rodzicom!