header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

XIII PODLASKI RAJD RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Piąte miejsce, puchar za najlepsze wykonanie jednego z zadań oraz nagrodę Fair Play zdobył zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego podczas XIII Podlaskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego, który odbył się w dniach 7-10 czerwca w Augustowie.

Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak i Dominik Kaleta zdobyli puchar za najlepsze wykonanie zadania pt. Rybka, podczas którego musieli ratować mężczyznę porażonego prądem w trakcie nielegalnego łowienia ryb w jeziorze.

Zespół został też uhonorowany nagrodą Fair Play, ponieważ przerwał wykonywanie jednego z zadań, aby udzielić pomocy znajdującemu się z pobliżu dziecku.

W sumie uczestnicy musieli poradzić sobie z 7 zadaniami, w tym jednym nocnym. Wszystkie zadania odzwierciedlały sytuacje, z jakimi zespoły mają do czynienia w swojej codziennej pracy. Ratownicy udzielali pomocy m.in. pacjentowi z hipoglikemią, dziecku potrąconemu przez samochód czy agresywnie zachowującej się osobie z zaburzeniami psychicznymi.

W zawodach, zorganizowanych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, udział wzięły 22 załogi z całej Polski, a także Ukrainy i Białorusi.