header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA

25 września startuje głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 13 października mieszkańcy regionu będą mogli wybierać z puli aż 160 różnych zadań. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe gorąco zachęca do głosowania na projekty Mali Ratownicy, dzięki którym małopolscy uczniowie nauczą się udzielania pierwszej pomocy.

Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł oddać tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

Mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że drzemią w nich niewyczerpane pokłady kreatywności. Wiele ze zgłoszonych pomysłów to zupełnie nowe inicjatywy, które z pewnością wzbogacą ofertę kulturalną czy sportową różnych zakątków naszego regionu. Są też propozycje, które świadczą o pilnych potrzebach i inwestycjach danej społeczności. Małopolanie mają więc w czym wybierać – warto zagłosować! Tym bardziej, że w tym roku zdecydowaliśmy się powiększyć pulę pieniędzy przeznaczonych na finansowanie zadań z BO Małopolska. Teraz to aż 8 mln zł – zachęca Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa zajmuje się m.in. kwestią budżetu obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy i zachęcamy do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na projekty związane z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym. Projekty te będą służyły zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

Jesteśmy przekonani, że są one wartościowe i bardzo ważne dla mieszkańców i wiemy również, że są skuteczne, ponieważ realizujemy je z powodzeniem już od kilku lat właśnie w ramach budżetu obywatelskiego.

Sprawdzony i świetnie działający projekt Mali ratownicy zakłada szkolenie małopolskich uczniów z zakresu pierwszej pomocy, umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętności wzywania pomocy. Szkolenie obejmuje również obsługę AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

GŁOSUJCIE NA PROJEKTY:

KRK 05 (uczniowie z miasta Krakowa)

MZA 12 (uczniowie z powiatu olkuskiego)

POD 02 (uczniowie z powiatu myślenickiego)

SAD 08 (uczniowie z powiatu limanowskiego0

Link do informacji o Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego