Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

NOWY ZRM W BUKOWNIE

Data02.05.2022
Autor Redaktor
NOWY ZRM W BUKOWNIE

Małopolska Zachodnia już niedługo wzmocniona zostanie nowym zespołem ratownictwa medycznego, który będzie stacjonował w Bukownie. Na uruchomienie zespołu zgodę wyraził już Minister Zdrowia, a w poniedziałek, 2 maja, w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

Dokument podpisali: Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Mirosław Gajdziszewski, Burmistrz Miasta Bukowna oraz – w imieniu Starosty Olkuskiego, wicestarosta Paulina Polak. Sygnatariusze zobowiązują się do podjęcia działań oraz współpracy w celu uruchomienia w Bukownie działającego przez 12 godzin w ciągu doby zespołu podstawowego.

W podpisanym dziś liście intencyjnym Wojewoda Małopolski – inicjator uruchomienia nowego podstawowego ZRM-u stacjonującego w miejscowości Bukowno – zadeklarował, że podejmie działania formalne zapewniające środki finansowe na ten cel (aneksowanie porozumienia z Dyrektorem Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie w sprawie finansowania zadań zespołów ratownictwa medycznego funkcjonujących na terenie województwa małopolskiego).

Burmistrz Miasta Bukowno podejmie działania w kierunku zapewnienia dla nowego podstawowego ZRM-u miejsca stacjonowania na terenie miasta Bukowno. Działania te wspierał będzie Starosta Olkuski. Dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego podejmie kroki w kierunku zapewnienia w nowym miejscu stacjonowania podstawowego ZRM-u ambulansu wraz z wyposażeniem oraz personelu medycznego.