Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

II MISTRZOSTWA MAŁYCH RATOWNIKÓW

II-MISTRZOSTWA-MALYCH-RATOWNIKOW.jpg

Dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czernichowie, Społecznej Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach stanęły na podium w zorganizowanych przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe II Mistrzostwach Małych Ratowników. Finał konkursu rozegrany został 6 czerwca podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Mistrzostwa Małych Ratowników to konkurs, w którym uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych z małopolskich szkół podstawowych mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy. W czwartek odbyły się zmagania tych szkolnych drużyn, które wyłonione zostały w pierwszym etapie konkursu. Byli to uczniowie, którzy w ramach eliminacji przygotowali fotografie na temat „AED ratuje życie”.

Zawody zorganizowane zostały na wzór profesjonalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym i  składały się z części teoretycznej w postaci testu oraz kilku zadań praktycznych, m.in. z wykorzystaniem manekinów szkoleniowych oraz AED.

 Mistrzostwa Małych Ratowników organizujemy już po raz drugi. W zeszłym roku konkurs cieszył się dużą popularnością i do tegorocznej edycji zgłosiło się dwa razy więcej chętnych – podkreślała Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. – Pierwsza pomoc udzielana przez świadków zdarzenia to pierwsze i niezwykle ważne ogniwo w łańcuchu przeżycia. Jej zasady powinien znać każdy z nas, dlatego od wielu już lat szkolimy dzieci i młodzież w tym zakresie. Bardzo jestem zadowolona z zaangażowania uczniów i nauczycieli w nasz konkurs, bo to oznacza, że mają świadomość, jak bardzo ważna jest to sprawa.

Mistrzostwa Małych Ratowników odbywały się podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, podczas którego zaprezentowaliśmy najnowocześniejszy sprzęt służący ratowaniu życia, specjalistyczne ambulanse, a także elektroniczny system zarządzania karetkami w Małopolsce.

Wszyscy – zarówno dorośli, jak i dzieci mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Była to też okazja, aby poznać fascynującą historię pierwszego pogotowia ratunkowego w Polsce, które tego dnia obchodzi 128. rocznicę powstania. Można było także zobaczyć stare ambulanse – eksponaty z Muzeum Ratownictwa w Krakowie.

Dzień Otwarty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego został organizowany w ramach Święta Małopolski.

II MISTRZOSTWA MAŁYCH RATOWNIKÓW

I miejsce i puchar Marszałka Województwa Małopolskiego zdobył zespół RESQ TEAM z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czernichowie w składzie: Dawid Galos, Dominik Orlita i Krzysztof Urbańczyk.

II miejsce i puchar Wojewody Małopolskiego zdobył zespół STRAŻNICY ŻYCIA ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sue Ryder w Woli Batorskiej w składzie: Julia Kaczmarczyk, Damian Papadopoulos, Agnieszka Syguła.

III miejsce i puchar dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobył zespół AED i SPÓŁKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach w składzie: Alicja Ciętak, Martyna Sikora, Anna Suchta.

Nagrodę specjalną za najlepszą fotografię nadesłaną w eliminacjach do konkursu zdobył zespół BJO TRIO ze Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie w składzie: Bartosz Godula, Joanna Kotarba, Oliwia Szewczyk.

GRATULUJEMY!

Uczestnicy:

Klub AED – Szkoła Podstawowa nr 7 w Krakowie

MDP-OSP Sułoszowa II

Tyniec – Szkoła Podstawowa nr 132 w Krakowie

BJO Trio – Szkoła Podstawowa nr 124 w Krakowie

Masterowcy – MDP Czernichów

Raj – MDP Czernichów

Resq Team – MDP Czernichów

ZOM – MDP Czernichów

sTRZYkawki – MDP Czernichów

Szybki Ratunek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach

Profilaktyka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach

AED i Spółka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach

Strażnicy Życia – Społeczna Szkoła Podstawowa im. S. Ryder w Woli Batorskiej

TYRO – Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek w Krakowie

Kopacze – Szkoła Podstawowa w Zachełmnej


PATRONAT HONOROWY:

Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski

Logo-woj-300x120.jpeg

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Logo-Malopolska-H-rgb-300x69.png

PATRONI MEDIALNI:

mono-300x225.jpgRK_logo-300x149.jpgDziennikP-300x59.jpg

Galeria zdjęć

Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -
Galeria -