header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

BEZPIECZNI W CZASIE EPIDEMII

Jak bezpiecznie żyć w trudnym czasie pandemii, gdzie szukać wiarygodnych informacji, gdzie się leczyć, jak bezpiecznie podróżować  – na te i wiele innych pytań można znaleźć rzetelne odpowiedzi w cyklu filmów przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zaproszeni do współpracy eksperci udzielają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania oraz gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji. Eksperci informują również jak bezpiecznie podróżować, oraz jak zadbać o zdrowie i kondycję.

W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomogli eksperci: m.in.: Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta; prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Leszek Czupryniak, prof. Marcin Czech, dr Paweł Grzesiowski, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk czy Tomasz Rożek.

Tematy kolejnych odcinków:

  1. Wiedza oparta na faktach
  2. Higiena i bezpieczeństwo
  3. Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)?
  4. Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)?
  5. Jak korzystać z opieki szpitalnej?
  6. W zdrowym ciele zdrowy duch!
  7. Żywienie ma znaczenie!
  8. Podróże bez ryzyka
  9. Praca w nowej rzeczywistości
  10. Nasza odpowiedzialność

Filmy dostępne są You Tube na kanale “Akademia NFZ”.

 

 
Zmień rozmiar czcionki
Włącz wersję kontrastową