header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

BOHATEROWIE PANDEMII

pierwsza strona dodatku do Gazety Krakowskiej. Zdjęcia laureatów

Małopolscy ratownicy medyczni wśród uhonorowanych tytułem „Człowieka Roku” Gazety Krakowskiej. Paweł Nesterak z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Krzysztof Krzemień z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie oraz Waldemar Kubiński z Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego odebrali wyróżnienia.

„Od 30 lat przyznajemy tytuł Człowieka Roku. Wyróżniamy nim wyjątkowych mieszkańców naszego regionu – naukowców, artystów, przedsiębiorców, ale też zwykłych obywateli, którzy zdobyli się na niezwykły czyn. Statuetki zawsze trafiają w ręce wspaniałych osób (…) – czytamy w specjalnym dodatku Gazety Krakowskiej,  której redakcja podkreśla, że COVID-19 nie pozwolił w tym roku na zorganizowanie tradycyjnej gali. „Ale COVID zmienił nie tylko to. Zmienił wszystko. Naturalne było więc, że w naszym plebiscycie, wyróżniając ludzi, którzy dokonali czegoś niezwykłego w 2020 roku, uwzględniliśmy przede wszystkim tych, którzy pomagali Małopolanom w walce z pandemią, którzy nieśli pokrzepienie, dawali nadzieję”.

Kapituła przyznała w tym roku wyróżnienie specjalne dla wszystkich małopolskich ratowników medycznych. „Często pomijani i lekceważeni, w czasie pandemii to ratownicy stanowili oś walki o pacjenta. Ich praca była wyczerpująca, niezwykle trudna, czasem niedoceniana, nawet hejtowana – to oni są dla nas prawdziwymi bohaterami ostatnich miesięcy. To dla nas zaszczyt, że są w gronie laureatów tego plebiscytu”.

https://plus.gazetakrakowska.pl/ratownicy-medyczni-cisi-bohaterowie-pandemii/ar/c1-15679983

Gk Czlowiek Roku

 
Zmień rozmiar czcionki
Włącz wersję kontrastową