header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

KARETKA DLA KRAKOWA

Oto ona! Karetka, która kupiona została dzięki Waszym głosom – głosom mieszkańców, którzy wzięli udział w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i cieszymy się, że ten nowoczesny ambulans może służyć mieszkańcom Krakowa.

Podziękowania również dla naszego pracownika Macieja Kotarby, ratownika medycznego i dyspozytora medycznego, który od samego początku istnienia Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłasza projekty, które – realizowane przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe – służą mieszkańcom.

Dzięki środkom z tego budżetu od kilku już lat uczymy dzieci zasad pierwszej pomocy. Krakowscy uczniowie dowiadują się, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia, jak prawidłowo wezwać pomoc, a także uczą się podstaw resuscytacji m.in. z zastosowaniem AED (automatycznego zewnętrznego defibrylatora). W minionych latach, dzięki głosom mieszkańców, udało się zdobyć środki na szkolenia doskonalące dla pracujących na terenie Małopolski ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych.

Karetka Bo1 Karetka Bo2

 
Zmień rozmiar czcionki
Włącz wersję kontrastową