header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

NOWOCZESNY SPRZĘT W WIELICZCE

videolaryngoskop i respirator

Dwa videolaryngoskopy oraz respirator znajdą się w karetkach Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego dzięki hojności Miasta i Gminy Wieliczka.

Intubacja to jedna z podstawowych czynności ratujących życie wykonywanych na pokładzie ambulansu, ale jednocześnie jeden z trudniejszych technicznie zabiegów, obarczony ryzykiem komplikacji. W niektórych sytuacjach udrożnienie dróg oddechowych pacjenta przy pomocy rurki intubacyjnej okazuje się wręcz niemożliwe. Możliwość podglądu video dróg oddechowych chorego stanowi z pewnością duże wsparcie dla zespołów ratownictwa medycznego podczas wykonywania tej czynności. Videolaryngoskopy to bardzo nowoczesny sprzęt, dopiero od niedawna wykorzystywany w ambulansach pogotowia ratunkowego. W KPR to pierwsze tego typu urządzenia.

Nowoczesnym urządzeniem jest też przekazany przez władze Wieliczki respirator. Ten model jest bardzo chętnie wykorzystywany w ambulansach, ponieważ łączy wydajność i wysokie parametry z niewielkimi, poręcznymi rozmiarami i niedużą wagą.

videolaryngoskop i respirator

 
Zmień rozmiar czcionki
Włącz wersję kontrastową