header

INSTYTUCJA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Wyróżnienia i nagrody

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

Od roku 2010 utrzymujemy wysokie standardy jakości potwierdzone certyfikatem ISO 9001:2008. W roku 2015 uzyskaliśmy również Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem  Informacji.

Jesteśmy laureatami wielu nagród i wyróżnień, m.in.: nagrody ministra zdrowia im. Błogosławionego Gerarda, Miłosiernego Samarytanina, Lwa Biznesu, Rzetelni w ochronie zdrowia, Perły Medycyny. Posiadamy też certyfikat „Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości”.

Nagroda ministra zdrowia im. Błogosławionego Gerarda:

Sylwia Juszkiewicz w roku 2013

Anna Majka w roku 2018

Nasi pracownicy zostali dwukrotnie wyróżnieni w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin”:

Rafał Kot, Grzegorz Nowak i Mateusz Zieliński za rok 2012

Sylwia Juszkiewicz za rok 2013

Od wielu lat z sukcesami uczestniczymy w zawodach ratowniczych krajowych i międzynarodowych. Od roku 2001 w mistrzostwach brało udział ponad 50 naszych załóg, wiele razy zdobywając miejsce na podium.

Po raz pierwszy załoga Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego uczestniczyła w zawodach ratownictwa medycznego Rallye Rejviz w czeskim Jesieniku. 26 maja 2001 roku II miejsce zajęli: lek. med. Maciej Danilewicz, piel. Wiesława Bańdo, rat. med. Jacek Cygan i kierowca Sławomir Szeliga.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • II miejsce w VI Mistrzostwach Polski, które odbywały się w Olsztynie od 13 do 16 września 2007 roku zespołu w składzie: lek. med. Aleksander Zeliaś, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Jacek Drewnicki, rat. med. Robert Gąska
 • II miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Bytomiu od 13 do 14 czerwca 2008 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat.med. Adrian Strojny
 • VI miejsce w I Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Ukrainy, które odbyły się w Tarnopolu od 22 do 24 czerwca 2008 roku zespołu w składzie: lek. med. Aleksander Zeliaś, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Jacek Drewnicki, rat.med. Robert Gąska
 • I miejsce w IV Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Szczyrku od 22 do 25 stycznia 2009 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny.
 • II miejsce w Zawodach w Ratownictwie Medycznym i Drogowym na Ukrainie, które odbywały się we Lwowie od 9 do 13 czerwca 2009 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny, rat.med. Łukasz Kręglicki
 • I miejsce w III Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy, które odbyły się w Druskiennikach od 10 do 12 czerwca 2009 roku zespołu w składzie: piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Jacek Drewnicki, rat. med. Robert Gąska, rat. med. Wojciech Furman
 • III miejsce w I Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Mazowsza, które odbyły się w Serocku k/Warszawy od 17 do 19 czerwca 2009 roku zespołu w składzie: lek. med. Nina Bejm-Wilczyńska, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Robert Gąska, rat. med. Jacek Drewnicki
 • I miejsce w VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Lublinie od 3 do 6 września 2009 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny
 • III miejsce w V Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Szczyrku od 18 do 31 stycznia 2010 roku zespołu w składzie: rat. med. Łukasz Kręglicki, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny. Jednocześnie w tych mistrzostwach po raz pierwszy wystartowała żeńska załoga w składzie: lek. med. Nina Bejm-Wilczyńska, piel. Małgorzata Borchólska, która jednocześnie prowadziła karetkę oraz rat. med. Anna Zielińska i rat. med. Dagmara Kłusek
 • III miejsce w Rescue Trophy Extreme 2010, zawodach organizowanych przez Konsultanta Krajowego ds. medycyny ratunkowej prof. Juliusza Jakubaszko w trudnych, górskich warunkach Sudetów, które odbyły się od 2 do 6 stycznia 2010 roku, żeńskiej załogi w składzie: piel. Małgorzata Borchólska, będąca kierowcą ambulansu oraz rat. med. Anna Zielińska i rat. med. Dagmara Kłusek
 • V miejsce w IV otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się od 27 do 29 maja 2010 roku zespołu w składzie: lek. med. Magdalena Węgłowska-Jędryka, rat. med. Paweł Gajewski, rat. med. Tomasz Liszka
 • I miejsce za nocne zadanie zdarzenia masowego pt. „Nocny powrót” podczas II Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym Mazowsza , które odbyły się w okresie od 16 do 20 czerwca 2010 roku w Wieliszewie k/Warszawy żeńskiej załogi w składzie: lek. med. Nina Bejm-Wilczyńska, piel. Małgorzata Borchólska, rat. med. Anna Zielińska
 • III miejsce w VIII Podlaskim Rajdzie w Białowieży który odbył się od 18 do 21 maja 2011 roku zespołu w składzie: rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny, rat. med. Piotr Kominek
 • II miejsce w III Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Ukrainy, które odbyły się w Kamieńcu Podolskim od 12 do 15 lipca 2011 roku zespołu w składzie: piel. Sylwia Juszkiewicz, rat. med. Tomasz Seweryn, rat. med. Adrian Strojny, rat. med. Piotr Kominek
 • II miejsce na zawodach Rescue Trophy Extreme, luty 2012 Wrocław-Karpacz zajęli Małgorzata Borchólska i Tomasz Seweryn
 • Sylwia Juszkiewicz, Piotr Kominek, Tomasz Seweryn i Adrian Strojny zajęli II miejsce na IV Mistrzostwach Ukrainy w Ratownictwie Medycznym w marcu 2012 r.
 • Piotr Kominek, Adrian Stanisz, Maciej Szwałko, Mateusz Zgoda (ratownicy medyczni) zdobyli trzecie miejsce na 17. Międzynarodowych Zawodach Ratowniczych Rallye Rejviz, które odbyły się w dniach 23-25 maja 2013 r. w Czechach. Nasz zespół był najlepszy wśród drużyn europejskich.
 • Sylwia Juszkiewicz, Adrian Strojny oraz Tomasz Turcza zdobyli drugie miejsce na V Ukraińskich Krajowych Zawodach Ratownictwa Medycznego, które odbywały się w Kijowie w dniach 22-24 maja 2013 r.
 • Tomasz Turcza, Marek Siuta, Karol Łyziński zdobyli wicemistrzostwo Polski na XII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu w dniach 4-6 września 2013.
 • Karol Łyziński, Marek Siuta i Tomasz Turcza zdobyli I miejsce na Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym „Legnica-Polkowice 2014” w maju 2014 r.
 • Andrzej Burnagiel, Jacek Drewnicki oraz Wojciech Hajduk zajęli III miejsce na VI Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym w Chełmie w maju 2014.
 • Piotr Kominek, Adrian Stanisz, Maciej Szwałko, Mateusz Zgoda zdobyli drugie miejsce na 18. Międzynarodowych Zawodach Ratowniczych Rallye Rejviz 2014 w Czechach.
 • Sebastian Lewandowski, Maciej Szwałko i Mateusz Zgoda zajęli II miejsce na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w czerwcu 2014.
 • Adrian Stanisz, Maciej Szwałko i Mateusz Zgoda zdobyli wicemistrzostwo Polski na XIV Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Łodzi w 2015 r.
 • Piotr Kominek, Karol Łyziński i Adrian Strojny zajęli trzecie miejsce na XII Podlaskim Rajdzie Ratownictwa Medycznegow Serwach k. Augustowa w czerwcu 2015 r.
 • Rafał Butryn, Marek Brzostowicz i Kamil Miodek zdobyli drugie miejsce na I Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Tysowcu na Ukrainie zimą 2016 r.
 • Kamil Miodek, Marek Brzostowicz, Rafał Butryn zajęli II miejsce, a  załoga w składzie: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina, Tomasz Turcza  III miejsce  w klasyfikacji ogólnej  podczas II Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym na Ukrainie, które odbyły się w dniach 23 – 25.02.2017 roku.
 • Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęli  II miejsce podczas II Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku w dniu 20.04.2017 roku.
 • Mateusz Putowski, Daniel Drążek, Kamil Miodek zajęli VI miejsce podczas XV Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie w dniach 24-26.05.2017 roku. Załoga otrzymała również nagrodę Fair Play.
 • Mariusz Andrzejczak, Rafał Butryn, Tomasz Scelina, Tomasz Turcza  zajęli IV miejsce, za Kanadą, Węgrami i Austrią, a przed USA podczas Międzynarodowych Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Rallye Rayviz 2017 w Czechach w dniach 25 – 28.05.2017 roku. Zawody te uznawane są za nieformalne mistrzostwa świata, odbywają się w języku angielskim.
 • Marek Grabowski, Kantor Anna, Wojciech Śniegula zajęli V miejsce, a załoga Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęła  VII miejsce, ten zespół zajął także II miejsce w konkurencjach sprawnościowych, podczas VIII Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej  w Ratownictwie Medycznym – Chełm 2017 w dniach 31.05.- 02.06.2017 roku.
 • Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęli V miejsce i zdobyli Puchar Starosty Augustowskiego za zadanie „Rybka”, otrzymała również nagrodę Fair Play na XIII Podlaskim Rajdzie Ratownictwa Medycznego – Augustów 2017 w dniach 07 – 10.06.2017 roku.
 • Marek Grabowski, Grzegorz Ścibior, Wojciech Śniegula zajęli V miejsce na I Podkarpackich Regionalnych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Mielcu w dniach 21 – 23.06.2017 roku.
 • Paweł Łukasiewicz, Rafał Czulak, Dominik Kaleta zajęli I miejsce w III Otwartych Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym we Lwowie w dniach 05 -09.09.2017 roku.
 • Marek Brzostowicz, Michał Gąska i Mateusz Putowski zwycięstwo na XIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 23-26 stycznia 2018 roku w Bielsku-Białej.
 • Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Tomasz Turcza – pierwsze miejsce w klasyfikacji międzynarodowej na III Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy, które odbyły się w Krzemieńcu od 22 do 24 lutego 2018 roku.
 • I miejsce na IV Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Sanoku  26 kwietnia 2018 r. zdobyli: Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz.
 • Wicemistrzostwo na X Otwartych Mistrzostwach Śląska 23-25 maja 2018 r. w Gliwicach dla zespołu: Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz.
 • Trzecie miejsce dla zespołu: Marek Grabowski, Dawid Mrowiec, Wojciech Śniegula na XIV Podlaskim Rajdzie Ratownictwa Medycznego 13- 16 czerwca 2018 r. w Białymstoku.
 • Trzecie miejsce na Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym 19-21 czerwca 2018 r. w Rzeszowie dla zespołu: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Kacper Woźniak.
 • MISTRZOSTWO POLSKI 2018 dla zespołu: Marek Grabowski, Dawid Mrowiec, Wojciech Śniegula na XVII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym 11-14 września 2018 r. w Olsztynie.
 • Jakub Grochowski, Krzysztof Palimonka, Grzegorz Wysocki dwa puchary za najlepiej wykonane zadania na XIV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Bielsku-Białej 29-31 stycznia 2019 r.
 • IV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Ukrainy 21-23 lutego 2019 r. w Krzemieńcu. I miejsce zajął zespół: Mariusz Andrzejczak, Kamil Miodek, Krzysztof Troczyński, drugie miejsce: Marek Grabowski, Mieszko Jaglarz, Paweł Łukasiewicz.
 • Bartłomiej Czyż, Mieszko Jaglarz i Tomasz Seweryn zajęli I miejsce na V Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sanoku 25 kwietnia 2019 r.
 • Trzecie miejsce na Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Świdnicy 8-10 maja 2019 r. zajął zespół w składzie: Michał Barczyk, Jakub Grochowski i Grzegorz Wysocki, a czwartą lokatę: Marek Brzostowicz, Mateusz Putowski i Krzysztof Troczyński.
 • Marek Grabowski, Wojciech Śniegula i Dawid Mrowiec – piąte miejsce oraz dwa puchary za zadania na XVII Mistrzostwach Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym Bartoszyce 2019 22-24 maja 2019 r.
 • Regionalne Małopolskie Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego Tarnów 2019, 17-19 czerwca 2019 r. Zespół w składzie: Bartłomiej Czyż, Mieszko Jaglarz i Tomasz Seweryn zajął trzecie miejsce, na 9. pozycji uplasował się zespół: Jakub Grochowski, Michał Czarniecki i Jakub Zapędowski.
 • IV miejsce oraz puchar za najlepiej wykonane zadanie na XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym (11-12 września 2019, Legnica) zdobył zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Wojciech Śniegula, Dawid Mrowiec, Marek Grabowski.
 • 16 grudnia 2019 roku 13 pracownikom Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Minister Zdrowia przyznał odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia” za zaangażowanie podczas akcji ratunkowej po tragicznej burzy na Giewoncie, do której doszło 22 sierpnia 2019 roku. Podziękowania otrzymało też Krakowskie Pogotowie Ratunkowe za „profesjonalizm, natychmiastową reakcję i poświęcenie, a przede wszystkim za ogromne serce i empatię podczas akcji ratunkowej”. Akcja pod Giewontem była największą akcją ratunkową w Tatrach, w jakiej braliśmy udział.
 • V Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Ukrainy w Krzemieńcu (20-22 lutego 2020 r.). Pierwsze miejsce w klasyfikacji międzynarodowej zajął zespół w składzie: Mariusz Andrzejczak, Marcin Kapka, Krzysztof Troczyński, a drugie miejsce zespół: Mieszko Jaglarz, Tomasz Seweryn i Tomasz Sołek.

Wyroznienia 1

 

Zmień rozmiar czcionki
Włącz wersję kontrastową