Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

NASZE NOWE AMBULANSE

Data05.12.2022
Autor Redaktor
NASZE NOWE AMBULANSE

Fundusze Europejskie Tarcza Antykryzysowa

Trzy piękne, żółte, nowoczesne ambulanse zasiliły flotę Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.  Będą służyć naszym pacjentom w trzech miejscach stacjonowania: w Zielonkach, Krzeszowicach oraz w Krakowie przy ul. Wybickiego.

 W ubiegłym tygodniu karetki w Zielonkach i Krzeszowicach przekazał Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, a dla stacji przy ul. Wybickiego – Agnieszka Zając, Radna Województwa Małopolskiego.

Karetki, które zostały zakupione, należą do pojazdów najnowszej generacji i są wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny. Tak, jak we wszystkich ambulansach krakowskiego pogotowia, wyposażenie to nie tylko spełnia wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia, ale również zawiera elementy wykraczające ponad standardy. Na pokładzie tych karetek znajdują się m.in. urządzenia do automatycznego uciskania klatki piersiowej podczas resuscytacji, videolaryngoskopy czy miniaturowe aparaty do ultrasonografii.

Zarówno pacjenci, jak i członkowie zespołu ratownictwa medycznego odczują też z pewnością większy komfort dzięki nowatorskiemu elektrycznemu mechanizmowi mocowania noszy w karetkach oraz systemowi schodowemu w krzesełku kardiologicznym.

Ambulanse pomalowane zostały na kolor żółty, dzięki czemu są już gotowe do pracy w nowym standardzie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, do jakiego należy się dostosować do 2030 roku.

Karetki zostały zakupione z programu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny 3.

(red)