Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

KU PAMIĘCI KRAKOWSKIEGO SPADOCHRONIARZA

Data21.04.2022
Autor Redaktor
KU PAMIĘCI KRAKOWSKIEGO SPADOCHRONIARZA

Mieszko Jaglarz i Tomasz Sołek, ratownicy medyczni Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, wzięli udział w treningu upamiętniającym kpr. Krzysztofa Kubackiego „Kubasa”, który zginął w roku 2012 podczas szkolenia spadochronowego.

Trening został zorganizowany przez 6 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie. Zadanie polegało na wykonaniu w czasie 25 minut jak największej liczby sekwencji składającej się z: 400 m biegu, 11 podciągnięć siłowych nachwytem na drążku, wykroków na dystansie 70 m, znów 11 podciągnięć, 70 pompek i kolejnych 11 podciągnięć. W spotkaniu udział wzięli, poza żołnierzami, również m.in. przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej.

Kpr. Krzysztof Kubacki w szeregi 6 BPD wstąpił w 2006 roku. Służbę zasadniczą odbył w 6 Batalionie Dowodzenia, a jako żołnierz służby nadterminowej był w drużynie rozpoznania inżynieryjnego na stanowisku zwiadowca-nurek. W 2009 roku rozpoczął służbę zawodową. Bliski był mu sport, trenował m.in. sztuki walki. Reprezentował swoją jednostkę na różnego rodzaju zawodach wojskowych.

Zginął w wieku 25 lat w czasie szkolenia spadochronowego 11 lipca 2012 roku.

(źródło: http://polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/35006)