Praktyka zawodowa
Zgłoszenie do odbycia praktyki zawodowej w zespołach ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (praktyka organizowana we własnym zakresie na podstawie indywidualnej umowy)
Wykaz wymaganych dokumentów i oświadczeń wraz z omówieniem:
W celu zgłoszenia się na indywidualne praktyki zawodowe w KPR konieczne jest wcześniejsze przygotowanie wymienionych poniżej dokumentów i oświadczeń, tj.:
- Skierowanie z uczelni wyższej do odbycia praktyki studenckiej.
- Dokument potwierdzający zweryfikowanie przez uczelnie wyższą obecności w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Ważność dokumentu wynosi 3 lata.
- Informacja z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności. W przypadku osób posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczpospolita Polska konieczne jest także przedłożenie analogicznej informacji z rejestru karnego państwa obywatelstwa. Za wiążące uznaje się zaświadczenie sporządzone nie wcześniej niż 12 miesiące przed planowaną datą rozpoczęcia praktyk*.
- Oświadczenia o państwie lub państwach w jakich w ciągu ostatnich 20 lat zamieszkiwała osoba, która chce odbyć praktyki według załączonego wzoru. Jeżeli w oświadczeniu wskazane zostaną kraje inne niż Rzeczpospolita Polska konieczne jest przedstawienie informacji z rejestrów karnych tych państw*.
(*KPR wymaga przedłożenia informacji z rejestru karnego obcego państwa przetłumaczonej na język polski przez tłumacza przysięgłego). - W sytuacji gdy dane państwo nie przewiduje możliwości sporządzenia informacji o niekaralności lub gdy nie prowadzi takiego rejestru, osoba pod rygorem odpowiedzialności karnej przedkłada stosowne pisemne oświadczenie o zaistniałej sytuacji wraz z informacjami, o których mowa w art. 21 ust. 7 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich. Wzór oświadczenia o niekaralności według załączonego wzoru.
- Kserokopia ubezpieczenia studenta od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) uwzględniające koszty diagnostyki i leczenia poekspozycyjnego.
- Kserokopia orzeczenia lekarskiego do celów sanitarno-epidemiologicznych, zgodnie z 6 ust. 1 pkt 4ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
- Oświadczenie osoby odbywającej praktykę/staż w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym o zachowaniu tajemnicy.
- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych wraz z klauzulą informacyjną.
- Potwierdzenie odbycia szkolenia wstępnego – ogólnego z zakresu BHP oraz instruktażu stanowiskowego w miejscu odbywania zajęć praktycznych.
- Oświadczenie o zapoznaniu się z wewnętrznymi regulaminami, procedurami i instrukcjami obowiązującymi w KPR, w tym także z dokumentem pn.: „Polityka ochrony dzieci w KPR”. Aktualne dokumenty dostępne są w miejscu praktyk na komputerze stacjonarnym w katalogu sieciowym pn. „Iso-Kpr”.
Oświadczenia, o których mowa w punktach od 8 do 11 przygotowane są wg załączonego wzoru.
Wzory formularzy do pobrania:
Wymagane dokumenty i oświadczenia należy przekazać w wersji elektronicznej podczas wypełniania formularza zgłoszenia na praktyki zawodowe.
Sposób zgłoszenia się na praktyki zawodowe:
Aby zgłosić się na praktyki zawodowe w KPR należy wypełnić formularz dostępny po zeskanowaniu poniższego kodu QR:
lub użyciu linka poniżej:
https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=ScLQUhNmTkCee9Cz-cW13L38KAG_uHFBummEAkF15btUMk1WV09KMFZXM0lXTUJUVTBJQ05ISFIwTi4u&origin=lprLink&route=shorturl
Weryfikacja zgłoszenia:
Po wysłaniu wypełnionego formularza wraz z wymaganymi załącznikami, zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez Koordynatora ds. praktyk studenckich w KPR ( tel: +48 724-254-952).