Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

VIDEOLARYNGOSKOPY WE WSZYSTKICH AMBULANSACH

Data29.06.2022
Autor Redaktor
VIDEOLARYNGOSKOPY WE WSZYSTKICH AMBULANSACH

Zaczęło się rok temu, gdy pierwsze dwa urządzenia trafiły do naszych zespołów w Wieliczce. Teraz już wszystkie ambulanse Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zaopatrzone są w videolaryngoskopy - aparaturę nieobowiązkową, ponadstandardową, ale bardzo ułatwiającą pracę.

Jak pisze w marcowym numerze naszego biuletynu „Tablet” Wit Walczak: „Zabezpieczenie drożności dróg oddechowych jest jednym z kluczowych elementów w trakcie prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Analiza publikacji medycznych z zakresu ratownictwa medycznego z lat 2020-2022 przemawia za wprowadzaniem procedur mających na celu dążenie do jak największego ułatwienia intubacji dotchawiczej. Videolaryngoskopia jest jedną z procedur, która znacząco zyskuje na popularności w ratownictwie przedszpitalnym.

Trwająca pandemia COVID-19 wymusiła wprowadzenie videolaryngoskopu do powszechnego, rutynowego użytku jako urządzenia skracającego proces intubacji dotchawiczej, minimalizując przy tym narażenie osoby wykonującej tę procedurę na materiał skażony pochodzący od chorego4. Pozwala ona również ratownikom medycznym na szybsze i bardziej pewne wykonywanie czynności związanych z zabezpieczeniem drożności dróg oddechowych”