Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

TRZY PUCHARY ZA ZADANIA I FAIR PLAY W KATOWICACH

Data17.09.2022
Autor Redaktor
TRZY PUCHARY ZA ZADANIA I FAIR PLAY W KATOWICACH

Trzy nasze zespoły zdobyły puchary za najlepsze wykonanie zadań oraz nagrodę fair play podczas XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 14-17 września w Katowicach.

Antoni Gołębiowski, Tomasz Seweryn i Tomasz Sołek byli najlepsi w zadaniu „Utopek” rozgrywanym na terenie zbiorników nurkowych, a Marek Grabowski, Hubert Gawlas i Marcin Kołata najlepiej poradzili sobie z jazdą ambulansem w zadaniu „Już mie rwie”. Paweł Łukasiewicz, Dominik Kaleta i Jakub Zapędowski zajęli pierwsze miejsce za zadanie przygotowane w gwarze śląskiej „Te, ty godosz po naszymu?”, a także otrzymali nagrodę fair play za udzielenie pomocy medycznej jednemu z uczestników mistrzostw.

W ciągu trzech dni zawodnicy musieli sprostać aż 13 zadaniom, zarówno dziennym, jak i nocnym, które przygotowane zostały przez organizatorów m.in. w zabytkowej kopalni w Zabrzu, na terenie zbiorników przeciwpożarowych w Pszczynie, w szkole podstawowej w Chorzowie, w Parku Śląskim w Chorzowie oraz w samych Katowicach.

W mistrzostwach udział wzięły aż 54 zespoły z całej Polski, a także załoga z Austrii.