Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

POMAGAMY UKRAINIE

Data20.12.2022
Autor Redaktor
POMAGAMY UKRAINIE

Cztery wyposażone ambulanse przekazało ukraińskim placówkom Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. To już kolejna transza pomocy, jaką staramy się wspierać walczących tam medyków.

Karetka dla zaprzyjaźnionego Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano-Frankowsku pojechała w niedzielę, 18 grudnia i została przekazana na granicy wraz z podarunkami świątecznymi dla dzieci pracowników pogotowia. Słodycze i maskotki pochodzą ze zbiórki przeprowadzonej wśród pracowników Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz małopolskiego oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego, a także zakupione zostały ze środków Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego. Kolejny z ambulansów pojechał na Ukrainę wraz z transportem humanitarnym organizowanym przez Starostwo Powiatu Krakowskiego.

Dwie karetki zostały przekazane we wtorek, 20 grudnia, przez Witolda Kozłowskiego, marszałka województwa małopolskiego, oraz Łukasza Smółkę, wicemarszałka województwa małopolskiego. Zostały odebrane w Krakowie przez Romana Kałagursky’ego, przedstawiciela Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej.

Ambulanse są używane, ale w pełni sprawne i w bardzo dobrym stanie, z pewnością mogą jeszcze służyć pacjentom na ukraińskim polu walki. Wysyłamy je z wyposażeniem medycznym, więc mogą natychmiast zostać wdrożone do pracy. Na pokładzie karetek znajdują się m.in.: defibrylator, respirator, nosze, krzesełko kardiologiczne, deski ortopedyczne oraz urządzenie do automatycznej kompresji klatki piersiowej.