Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

AMBULANS DLA WOLBROMIA

Data29.12.2023
Autor Redaktor
AMBULANS DLA WOLBROMIA

W piątek (29 grudnia) w miejscu stacjonowania Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Wolbromiu rozpoczął pracę nowy żółty ambulans. Karetka kupiona została ze środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

Jest to auto najnowszej generacji wyposażone w nowatorski elektryczny mechanizm mocowania noszy, a krzesełko kardiologiczne posiada system schodołazowy. Ambulans pomalowany został na kolor żółty, dzięki czemu jest już gotowy do pracy w nowym standardzie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, do jakiego należy się dostosować do 2030 roku.

Tak, jak we wszystkich ambulansach krakowskiego pogotowia, wyposażenie nie tylko spełnia wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia, ale również zawiera elementy wykraczające ponad standardy. Na pokładzie tej karetki znajduje się m.in. urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej podczas resuscytacji czy videolaryngoskop.

Nowy ambulans zastąpi poprzednie auto, które po 5 latach pracy i przejechaniu niemal 250 tys. kilometrów zostanie przekazane do floty rezerwowej KPR.