Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

ROK 2023 W KRAKOWSKIM POGOTOWIU RATUNKOWYM

Data08.01.2024
Autor Redaktor
ROK 2023 W KRAKOWSKIM POGOTOWIU RATUNKOWYM

108 tysięcy wyjazdów i transportów oraz niemal 2 miliony przejechanych kilometrów, trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, uruchomienie kolejnego zespołu ratownictwa medycznego w powiecie krakowskim, a także nowa siedziba naszej stacji w Wieliczce – w roku 2023 w krakowskim pogotowiu dużo się działo!

W sumie w roku 2023 zanotowaliśmy 102 757 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, działających w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, a  nasze zespoły transportowe przewiozły 5171 pacjentów. Nasza Szkoła Ratownictwa Medycznego przeszkoliła w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sumie niemal 4 tysiące osób, w tym ponad 3 tysiące dzieci.

1 października rozpoczął pracę zupełnie nowy zespół ratownictwa medycznego w nowym miejscu stacjonowania w Nowej Wsi Szlacheckiej w gminie Czernichów. W ten sposób w całej Małopolsce wzrosła liczba dyżurujących zespołów do 136, w tym zespołów KPR – do 39. Była to decyzja już od dawna wyczekiwana, ponieważ brak zespołu w tym rejonie był wyraźnie odczuwalny. Nowy zespół obsługuje głównie okolice znajdujące pomiędzy ważnymi węzłami komunikacyjnymi autostrady A4 a bardzo ruchliwymi trasami, takimi jak droga wojewódzka nr 780 czy droga krajowa nr 44

Po kilku latach starań udało się także zakończyć budowę i uruchomić nowoczesny budynek, w którym stacjonują nasze zespoły ratownictwa medycznego w Wieliczce. Nowe miejsce stacjonowania mieści się przy ul. Powstania Styczniowego 6A. Taka lokalizacja - w pobliżu ważnego skrzyżowania drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej 966 zdecydowanie poprawi warunki wyjazdu karetek. W nowym budynku stworzono też komfortowe warunki do dyżurowania dla zespołów.

Miniony rok to także spore sukcesy naszych pracowników. Pielęgniarka Sylwia Juszkiewicz  została uhonorowana międzynarodowym prestiżowym wyróżnieniem „Pielęgniarka o światowym wpływie” przez działające przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek CICAMS. Sylwia Juszkiewicz została nagrodzona za całokształt swojej pracy w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, a szczególnie za swoje wieloletnie zaangażowanie w pomoc Ukrainie.

 Na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 13-15 września 2023 r. nasz zespół w składzie: Tomasz Bawołek, Wit Walczak oraz Grzegorz Wysocki zajął trzecie miejsce.