Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Posty ikona

WIOSENNA NAUKA PIERWSZEJ POMOCY

Data29.02.2024
Autor Redaktor
WIOSENNA NAUKA PIERWSZEJ POMOCY

Zakończyliśmy nasze działania w ramach akcji „Białe soboty w wojewódzkich podmiotach leczniczych” zorganizowanej przez samorząd województwa małopolskiego. W soboty 2, 9, 16 i 23 marca mieszkańcy Małopolski mogli skorzystać z bezpłatnych porad, badań i konsultacji lekarskich realizowanych w 18 małopolskich szpitalach i placówkach medycznych.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przygotowało cztery wydarzenia, które odbywały się w każdą sobotę w róznych miejscach stacjonowania karetek. Dla wszystkich zainteresowanych prowadzilismy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, w tym z wykorzystaniem AED (automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Każdy mógł również zajrzeć do wnętrza ambulansu oraz zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt służący do ratowania życia.

Na miejscu wykonywaliśmy także bezpłatnie kilka podstawowych badań: oznaczenie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, pomiar saturacji.

Dzięki współpracy z Ochotniczą i Państwową Strażą Pożarną oraz Policją było to również okazja do poznania sprzętu i tajników pracy tych służb.

2 MARCA byliśmy w miejscu stacjonowania karetek w Nowej Wsi Szlacheckiej,

9 MARCA – w strażnicy OSP w Skale,

16 MARCA – w miejscu stacjonowania karetek w Wieliczce,

23 MARCA – w miejscu stacjonowania karetek w Olkuszu.

Akcja „Białe soboty w wojewódzkich podmiotach leczniczych” realizowana była przez samorząd województwa małopolskiego. W jej ramach mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych porad, badań i konsultacji lekarskich realizowanych w 18 małopolskich szpitalach i placówkach medycznych.